Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

‘VATANDAŞ CAN ÇEKİŞİYOR’

4 ay önce
622 kez görüntülendi

‘VATANDAŞ CAN ÇEKİŞİYOR’
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, enflasyonun dağ olduğunu, vatandaşın can çekiştiğini bildirdi. Türker yaptığı yazılı açıklamada, enflasyonun son 16 yılda zirve yaptığını kaydetti. Türker, son bir yılda elektriğe %45 doğalgaza ise %35 zam yapıldığını hatırlattı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Türker, iğneden ipliğe her şeye büyük oranda zam yapıldı belirterek, “Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 6.30, bir önceki yılın aynı ayına göre de yüzde 24.50 artış gerçekleşti. Yıllık üretici enflasyonu ise Mayıs 2002’den sonra yüzde 46.15’le en yüksek seviyeye ulaştı. Fiyatlar her ay artıyor. Ev eşyasından ulaşıma, gıdadan konutlara, eğitimden sağlığa, giyimden haberleşmeye, elektrikten, doğalgaza dek her şeye zam geldi. Elektrik ile doğalgaza 3 ayda 3 kez zam geldi. Konutlarda yüzde 8, sanayide yüzde 18.4 oranında zam oranı sadece son üç ayda konut elektrik tarifelerinde yüzde 27’leri buldu” dedi. İşsizlerin açlığa mahkum edilirken, asgari ücretlinin can çekiştiğini aktaran Türker şunları kaydetti;

“Ekonomik krizin etkisiyle çok sayıda firma iflas bayrağını çekti, dolayısıyla mevcut işsizler ordusuna yenileri ekleniyor. İşsiz vatandaşlar açlığa mahkum, asgari ücretliler de can çekişiyor.

ASGARİ ÜCRETİN 5’te 1’i İKİ FATURAYA

Asgari ücretin 5’te 1’i iki faturaya gidiyor. Eşi çalışmayan, iki çocuklu bir asgari ücretlinin eline geçen maaşın yüzde 19.5’i yalnızca elektrik ve doğal gaza harcanmaktadır. İnsanlarımız geçinemiyor, faiz zenginleri servetlerine servet katıyor.

Kiralar el yakıyor, elektrik ve doğalgaz vatandaşın belini büküyor. Son 1 yılda elektriğe yüzde 45 doğalgaza yüzde 35 zam yapmak hangi aklın ürünüdür?

SARAYDA YAŞAYANLAR VATANDAŞI ANLAYAMAZ

Sarayda yaşayanlar ne yazık ki halkı anlayamıyorlar. Sadece öyle görünerek, siyasi iktidarlarını sürdürmeye gayret ediyorlar. Sarayın günlük gideri, 1.200 asgari ücretlinin aylık maaşına denk geliyor. Yazlık saray yetmiyor, kışlık da yapılıyor. Bunlar da yetmiyor, uçan saray alınıyor. Tabiri yerindeyse vatandaşın ocağına incir ağacı dikiliyor. Oluşturdukları ekonomik depremin nedenini dış güçlere,ekonomik ticari savaşlara ve ABD’ye bağlayan iktidar,gerçeklerin üstünü örtmeye çalıştıkça faturayı daha ağır bir şekilde halkımız ödemeye devam ediyor.

YENİ EKONOMIK PROGRAM 3 GÜNDE PATLADI

Daha dün Yeni Ekonomik Program açıkladılar. Ama 3 günde çöktü. AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan emrediyor, Damat Berat uyguluyor. Ağızlarından “yerli ve milli” sözü düşmüyor ama ülkemizin ekonomisinin dümenini sürekli yakındıkları Amerikalı şirketin eline tutuşladılar.

HALKI AÇKEN SALTANAT SÜRENLERE YOL GÖRÜNECEK

AKP’nin ülkemizi yönetemediği çok açık. Herkes huzursuz, güvensiz, yarınından endişeli. Halkı açken, saltanat süren bu iktidar böyle devam edemeyecektir. Çünkü bu halk en kısa zamanda bunlara yolu gösterecektir.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık