Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

İKİ YENİ 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU AÇILDI

4 ay önce
470 kez görüntülendi

İKİ YENİ 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU AÇILDI
Reklam

Giresun’da minik öğrenciler, Kur’an okumayı ve dini bilgileri öğrenecekleri iki yeni 4 – 6 Yaş Kur’an kursuna daha kavuştular.

Giresun İl Müftülüğü’ne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artarken, o kurslara yenileri ekleniyor. Mustafa Mert 4 – 6 Yaş Kur’an Kursu ve Bilal-i Habeşi 4 – 6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışı Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Müftüsü Muhittin Oral, İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 40 öğrenciye hizmet veren kursun tahsisinde ve yapımında emeği geçen hayırsever işadamı Mustafa Mert’e ve 25 öğrenciye hizmet veren kursun tahsisinde emeği geçen hayırsever işadamı Kemal Önal’a plaket takdim edildi.

Program minik öğrenciler için pasta kesilmesi ve duayla tamamlandı.

Küçük yaştaki çocukları Kur’an-ı Kerim’le tanıştıran, temel dini, ahlaki bilgi ve eğitimlerin verildiği Kur’an kurslarına ilgi yoğun. Diyanet’in ilk olarak 2013 yılında uygulamaya koyduğu “4-6 yaş Kur’an kursları”nda minikler, uygun ortamda, uzman eğitimcilerden destek alıyor, Kur’anı Kerim-i okumayı öğreniyor. Kur’an kurslarında çocuklar, öğrenirken eğleniyor, eğlenirken yaşamlarına ve manevi dünyalarına yönelik eğitimler alıyor. Kurslarda değerler eğitimi de veriliyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık